Gabinet

O dentystach

Katarzyna Namysłowska

dr n. med. specjalista ortodoncji

„W mojej pracy najważniejszy jest dokładny i konkretny plan”

Czytaj więcej

Paweł Namysłowski

dr n. med. M. Sc. implantolog

„Ogromną satysfakcję daje skuteczne leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków”

czytaj więcej

Aleksandra

Higienistka stomatologiczna

Roksana

Higienistka stomatologiczna

Ewa

Higienistka stomatologiczna

Dominika

Rejestratorka

Natalia

Rejestratorka

Katarzyna Namysłowska

dr n. med. specjalista ortodoncji

„W mojej pracy najważniejszy jest dokładny i konkretny plan”

Ortodoncja z inżynierską precyzją

Przyczynowo-skutkowe pojmowanie i kształtowanie rzeczywistości to sposób myślenia i pracy, który towarzyszy mi od liceum. Większość kolegów z klasy mat.-fiz. została inżynierami, ale ten matematyczny porządek myślenia idealnie sprawdza się także w ortodoncji. W mojej pracy nie ma miejsca na eksperymenty, pomyłki, brak wizji. Dlatego zanim przechodzę do działania, projektuję konkretny plan. Żeby doprowadzić pacjenta ortodontycznego do efektu końcowego, czeka nas długa droga, która wymaga zaangażowania. Chcę, aby każdy pacjent, który decyduje się na założenie aparatu zębowego, wiedział, co go czeka na każdym etapie. Dlatego muszę przewidzieć ewentualne trudności, znaleźć wcześniej rozwiązania. Czuję się odpowiedzialna za moich pacjentów, nie snuję wizji, które nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jestem konkretna i pacjenci to doceniają.

Moja droga od studenta do wykładowcy

Ukończyłam studia na Oddziale Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Pracowałam tam jako asystentka Katedry i Zakładu Ortodoncji. W 2005 roku zdałam egzaminy specjalizacyjne i to był właśnie ten rok, kiedy uzyskałam upragniony tytuł specjalisty w zakresie ortodoncji. Rok później obroniłam rozprawę doktorską, której tytuł brzmi: „Morfologia narządu żucia a występowanie bezdechu sennego u dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia”. Swoją wiedzą i zapałem do ortodoncji chętnie się dzielę, dlatego też publikowałam prace dotyczące diagnostyki i leczenia wad zgryzu oraz bezdechu sennego i podjęłam pracę jako wykładowca w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Jestem też członkiem Sekcji Ortodontycznej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Planujemy drogę do spełniania marzeń

Leczenie ortodontyczne to proces długi i bolesny, tutaj nie ma drogi na skróty i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Z pacjentami rozmawiam o potrzebach, przyzwyczajeniach, wizjach, marzeniach. Wszystko zaczyna się od wypracowania kompromisu. Czasem trafiają do mnie osoby, którym odmawiano leczenia w innych gabinetach – jeśli ja mam rozwiązanie, a pacjent jest gotowy na wyzwania, wtedy przystępujemy do pracy. Najważniejsze to uświadamiać ludziom, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Jestem tego najlepszym przykładem! Sama skończyłam leczenie ortodontyczne w wieku 40 lat. I wiem, że to nie jest tylko kwestia pięknego uśmiechu, lecz także lepszej samooceny, większej pewności siebie, bardziej komfortowego funkcjonowania na co dzień. Serdecznie zapraszam do gabinetu ortodontycznego w Katowicach

Paweł Namysłowski

dr n. med. M. Sc. implantolog
https://www.pawelnamyslowski.pl

„Ogromną satysfakcję daje skuteczne leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków”

Praca to pasja i źródło wyzwań

W pracy mam ogromne pokłady determinacji – nie ma dla mnie przypadków beznadziejnych. Im jest trudniejszy, im większe wyzwanie, tym silniejsza satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.
Mam jednak świadomość, jaki strach wzbudza samo siadanie w fotelu dentysty Katowice, dlatego zawsze staram się zrobić wszystko, by moi pacjenci czuli się komfortowo. Zrywam bariery, rozmawiam, wyjaśniam, tłumaczę, przeznaczam leczonym tyle czasu, ile potrzebują, by czuć się komfortowo. Nigdy nie miałem wątpliwości, że stomatologia to najlepsza droga zawodowa, jaką mogłem wybrać. Są trudności i wymagania, trzeba się nieustannie rozwijać, uczyć. Ale to właśnie podoba mi się najbardziej.

Poprzeczkę zawodową wieszam coraz wyżej

Ukończyłem studia medyczne na Oddziale Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Później pracowałem jako asystent Katedry i Zakładu Protetyki SUM. Bardzo ważny był dla mnie 2002 rok, bo wtedy właśnie uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych. A ponieważ wiedzy ciągle było mi mało, zdecydowałem się na pierwszą w Polsce edycję Curriculum Implantologicznego Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, co zaowocowało otrzymaniem statusu Fellow. Ogromnym wyróżnieniem było dla mnie przyznanie mi tytułu Ekspert in Oral Implantology przez największą organizację implantologiczną – DGOI. Diplomate in Oral Implantology ICOI (International Congress of Oral Implantologist). Aby być jeszcze lepszym, zdecydowałem się na szkolenie implantologiczne na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Podjąłem też na tym uniwersytecie studia podyplomowe, dzięki temu mogę się szczycić tytułem Master of Science in Oral Imlantology. Jestem współzałożycielem oraz członkiem stowarzyszenia Implant Masters Poland. Nigdy nie powiem „dość”, wciąż chcę wiedzieć więcej, inwestować w siebie, być lepszym lekarzem. Ta praca to nieustanny rozwój.

Klilka słów o Implant Master Poland

Elitarne stowarzyszenie o charakterze non-profit, którego zadaniem jest propagowanie najwyższych standardów leczenia w implantologii stomatologicznej. Zrzesza grono doświadczonych implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem. W toku niezwykle wymagających studiów uczestnicy zostali poddani procesowi szczegółowej weryfikacji. Każdy z nas obronił pracę dyplomową z zakresu implantologii stomatologicznej poświadczając tym samym swoją interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie medycyny. Czytaj więcej

Sztuka przywracania zdrowego uśmiechu

Skomplikowane rekonstrukcje, wymagające sporo pracy i zaangażowania, to coś, w czym czuję się najlepiej. Satysfakcja z końcowego efektu jest wtedy nie do opisania. Leczę pacjentów z ogromnymi problemami, kompleksami, niską samooceną. Aby przywrócić im zdrowy i piękny uśmiech, wykorzystuję całą moją wiedzę. Słucham ich potrzeb, rozmawiam, wyjaśniam, robię wszystko, by czas w fotelu był bezbolesny i komfortowy. To chyba właśnie podejście, które przekłada się na rekomendacje – do mojego gabinetu przyjmuję pacjentów z najdalszych zakątków Polski, a także z zagranicy. Usłyszeć po zakończonym leczeniu, wizycie, że „ktoś czuje, jakby narodził się na nowo, może wreszcie się uśmiechnąć, nie musi zasłaniać ust”, to najwspanialsza nagroda.

implanty katowice implanty zębowe katowice implantologia katowice ortodoncja katowice stałe aparaty na zęby katowice estetyczne aparaty na zęby katowice dentysta katowice implantolog katowice lekarz implantolog katowice invisaling katowice niewidoczne aparaty na zęby katowice ortodonta katowice

Kontakt

Namysłowscy ul. Kozielska 10/1 40-076 Katowice
 608 207 795
biuro@namyslowscy.pl
Godziny otwarcia
pn - czw: 10:00 - 19:00
pt: 9:00 - 14:00
sb-nd: nieczynne

3 + 11 =