Piaskowanie Skaling Fluoryzacja

Piaskowanie

Piaskowanie to nie tylko jeden ze sposobów na jeszcze lepsze dbanie o higienę jamy ustnej, wpływa także na poprawienie estetyki uśmiechu i przede wszystkim zabezpiecza przed rozwojem bakterii. Dzięki też mamy zapewnioną ochronę przed powstawaniem wielu chorób zębów i dziąseł. W trakcie piaskowania usuwany jest osad nawet z trudno dostępnych miejsc, do których nie mamy szansy dotrzeć w trakcie tradycyjnego szczotkowania.

Skaling

Skaling to zabieg, w którym wykorzystuje się metodę ultradźwiękową, podczas której kamień nazębny zostaje rozkruszony. W tym celu wykorzystuje się ultradźwiękowy skaler. Po usunięciu kamienia likwiduje się pozostały nalot, a także polerowana jest powierzchnia zębów. Ten zabieg – ze względów zdrowotnych i estetycznych – należy regularnie powtarzać.

Fluoryzacja

Pomagamy naszym pacjentom zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W czasie pierwszej wizyty lekarz dobiera najskuteczniejszą metodę szczotkowania, pastę do zębów, płyny do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne. Płukanie jamy ustnej jest ważne, ponieważ pozwala na usunięcie resztek pokarmowych z kieszonek dziąsłowych i zachyłków jamy ustnej. Takie płukanki zabezpieczają też przed odkładaniem się złogów nazębnych oraz chronią przed działaniem bakterii. Zadaniem fluoryzacji jest wzmocnienie szkliwa, np. po piaskowaniu lub zdjęciu aparatu.[/et_pb_text]

Kontakt

Namysłowscy ul. Kozielska 10/1 40-076 Katowice
 608 207 795
biuro@namyslowscy.pl
Godziny otwarcia
pn - czw: 10:00 - 19:00
pt: 9:00 - 14:00
sb-nd: nieczynne

13 + 2 =